Testy zdatnosti


   V této části naleznete různá cvičení, která Vám pomohou zjistit na jak vysoké úrovni jsou vaše pohybové dovednosti. Tak hodně štěstí.;-)


Člunkový běh


   Test rychlosti a vytrvalostní rychlosti v běhu se změnou směrů. Ideální je použít ohrádek ke stolům, vymezit jimi běžný hrací prostor o šířce 5 m. Hráč stojí ve střehovém postavení (viz. Pohybová technika), jednou rukou se dotýká ohrádky, v okamžiku, kdy startuje, spustí se stopky. Hráč běží ke druhé ohrádce v přímce, lehce se jí dotkne a co nejrychleji běží nazpátek. Takto překoná vzdálenost 5 m 6x a poté se zastaví stopky. Měřte s přesností na 0,1 s.


Vějířový běh


vejířový běh   Test rychlostní vytrvalosti a obratnosti. Hráč stojí na metě, ze které vybíhá postupně na dalších 5 met ve vzdálenosti 3 m, rozložených do podoby vějíře (mohou to být židle a na nich sedící další cvičenci), vrací se během pozpátku. Čas se měří do okamžiku došlápnutí na základní metu po zdolání posledního, pátého úseku. Měřte s přesností na 0,1 s.


Kružítko


kružítko   Testování rychlé obratnosti. Hráč stojí na metě, na každou stranu (vpravo i vlevo) je ve vzdálenosti výšky hráče + 20 cm položen míč. Hráč má v ruce pálku, kterou se střídavě dotýká míčů, jedno nohou ale musí být stále v kontaktu se základní metou. Hodnotí se počet dotyků za 1 minutu.


Bumerangový běh


bumerangový běh   Testování rychlé obratnosti. Po vysokém startu absolvuje hráč kotoul vpřed na žíněnce, čtvrtkruhem oběhne plný míč, přeskočí a podleze cvičence č. 2, který stojí zády k němu ve stoji rozkročném a v předklonu, totéž s oběhem udělá ještě 2x a po posledním oběhnutí míče proběhne cílem. Měřte s přesností na 0,1 s.


Rychlost reakce


   S pomocí tyče označené stupnicí v cm, kterou testující drží mezi palce a ukazovákem hrající ruky testovaného hráče v poloze na nule. Tyč je neočekávaně puštěna a testovaný ji chytá v pádu sevřením pěsti, aniž by změnil polohu ruky. Měří s epočet cm, o které tyč klesne.


Zkouška postřehu


   Na čtvrtce papíru, která je rozdělena na 50 dílů, je každý díl označen čísly 1 - 50, a to nepravidelně. Úkolem testovaného je v nejkratším čase najít postupně všechny číslice od 1 do 50. Měří se čas s přesností na 0,1 s.


Běh na 50 m


   Test běžecké rychlosti. K tomu snad ani nic říkat nemusím. Měří se čas s přesností na 0,1 s.


Hloubka předklonu


   Testování ohebnosti a kloubní pohyblivisti trupu, zvláště beder a kyčlí. Mírný stoj rozkročný n ašíři chodidla, nohy v kolenou propnuté, vzpažit a v hlubokém předklonu dosáhnout co nejníže. Testovaný stojí na vyvýšené podložce, pod úrovní jsou hodnoty kladné, nad úrovní záporné.


Běh na 12 minut


   Test běžecké vytrvalosti. 12 minut běžíte a poté se měří uběhnutá vzdálenost s přesností na 50 m.


Skok z místa do dálky


   Testování výbušné síly končetin. Měřte s přesností na 1 cm.

© Ping-pong.xf.cz™ 2008 Všechna práva vyhrazena. | Vytvořeno pomocí | HTML 4.01 | a | CSS 2.0 | webmaster